Masáže Petržalka
Lucia Nováková - vedúci masér Masáže Petržalka

Ajurvédske masáže - bylinnými guľami

Ajurvédske masáže sú už niekoľko tisíc rokov súčasťou tradičného indického liečebného umenia - Ajurvédy. Ajurvéda (v preklade veda o živote) v sebe zahŕňa všetky oblasti ľudského života, lebo vníma človeka ako celok. Cieľom tejto masáže je harmonizácia tela, duše i mysle.
 
AKO MASÁŽ PREBIEHA?
Základom ajurvédskej masáže je použitie veľkého množstva teplého prírodného oleja, ktorý otvára póry a viaže na seba ťažké kovy a toxíny, ktoré potom odvádza z tela preč. Spolu s fyzickými hmatmi ktoré rozprúdia lymfu, je tak základom jej detoxikačných a ozdravovacích účinkov. Masáž je skôr energická a zároveň jemná a relaxačná. 
ÚČINKY MASÁŽE:
Ajurvédská celotelová masáž, aj všetky doplňujúce ajurvédskej procedúry, zbavujú organizmus fyzického i psychického napätia i stresu. Použitie veľkého množstva nahriateho prírodného oleja navyše v organizme naštartuje dlhodobejší čistiaci a harmonizačný proces. Dochádza k odplaveniu škodlivín a toxínov, následnému zvýšeniu imunity, odstráneniu energetických blokád, prívalu blahodárnej energie. Zlepšuje krvný obeh a dýchací systém, zastavuje predčasné starnutie, redukuje vrásky, zlepšuje aj stav pokožky, pomáha na akné, ekzémy a iné kožné problémy. Pomáha udržiavať zdravé telo a sviežu myseľ - prináša pocit radosti zo života!
 a celé telo, hlavu, chodidlá a dlane. Teplým olejom sa masírujú "marmové body", uzlové body či križovatky prúdenia energie v organizme. Masáž nie je tlaková, ale jemná a uvoľňujúca. Abhyanga zvyšuje produkciu bielych krviniek a protilátok, ktoré zabezpečujú ochranu proti vírusom a chorobám. Blahodarne oživuje organizmus, spomaľuje proces starnutia, dodáva vitalitu, duševnú pohodu, odstraňuje stres, podporuje kvalitný spánok. Zvyšuje funkčnosť svalstva, zjemňuje pleť a pôsobí priaznivo na kvalitu pokožky. Už tisíce rokov sa používa na získanie zdravia a dlhovekosti.
Pri masáži je možné ju skombinovať s champi-indickou masážou hlavy.

Táto úžasná jemná masáž uvoľňuje napätie a stres, ktorý je už pomaly bežnou súčasťou nášho života. Okrem toho má priaznivé účinky aj proti únave, nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Masírujú sa hlavne dôležité energetické centrá. Pri tejto masáži masér začína šijou a ramenami, prechádza na krk a nakoniec na hlavu. Už iba to stojí za to, že masáž po niekoľkých opakovaniach dokáže obmedziť alebo zastaviť migrénu, zbavuje hukotu v ušiach. Indickú masáž hlavy vykonávame v sede, so základným olejom bez nanášania na hlavu, alebo ako "olejovú" s možnosťou výberu vhodného oleja a použitím oleja i vo vlasovej časti (odporúčame). Aj vďaka vysokým antibakteriálnym a antioxidačným vlastnostiam je olejová masáž jedinečná pri starostlivosti o pokožku a vlasy. Champi masáž hlavy zvyšuje koncentráciu a zabezpečuje príval blahodárnej energie.

60Eur