Masáže Petržalka
Lucia Nováková - vedúci masér Masáže Petržalka

Klasická masáž-ozvite sa najlepšie telefonicky a dohodneme sa

DLHODOBO NEPRACUJEM.

Momentálne stránku mením-nie všetky ceny a úkony sú aktuálne. 

 

Cenník pošlem na vyžiadanie. Je veľmi variabilný, nakoľko masáž štíhlej slečny/pána nie je rovnako náročná ako masáž dámy/pána s prípadnou objemnejšou postavou.

 

Pred každou masážou robím podľa potreby krátky diagnostický rozhovor s klientom a po dôkladnom zvážení odporučím masáž, ktorá je jeho zdravotným stavom najviac prospela. Metóda diagnostiky robím tiež cez reflexné plôšky chodidiel (diagnostika od 10 do 20 minút) v prípade horšieho ZS dlhšie. 

Klasická masáž ja rozdeľujem na preventívnu- relaxačnú - 30 eur 1 / 2 hodina

a liečebná s uvoľnením stuhnutých bodov - 50-70 eur / hodina 

Pr ocedúra patrí Medzi Základné masáže, posobi Preventívne, pivo a aj liečebné. Je to súbor masérskych hmatov na tele klienta za prípravu uvoľnenia. Obsahuje hmaty ako trenie, vytieranie, rozotieranie, hnetenie a nárazové techniky ako tepanie a chvenie. Klasická masáž má množstvo účinkov, prežitie kože a podkožia, odstránenie únavy, uvoľnenie stuhnutých svalov, podporuje vypínanie toxínov z tela, ale najmä uvoľňuje veľké množstvo endorfínov - hormonálnych šťastia.

Masážny prípravok prekrvenie mäsa, podkožia a svalov, pomáha pri vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Hmatové masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli, ale môžu napríklad aj slúžiť črevnú peristaltiku. Masáž má celkový upokojujúci alebo povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav centrálneho nervového systému

Pri súčasnom životnom štýle, kedy produkujeme len chudobný pohybový stereotyp, vznikajú poruchy pohybového aparátu, ktoré sa prejavujú ešte dlho predtým - od trvalej únavy, až po bolestivé príhody a rôzne civilizačné ochorenia.
Masáž je raz z účinných metód, ako upraviť, prípadne predísť bolestiam pohybového aparátu, upraviť až odstrániť únavu, či zlú náladu navodenú psychickým vypätím ako jeden zo sprievodných javov dnešného uponáhľaného života.
Masáž je sústava hmatov, vykonávaná s preventívnym alebo liečebným cieľom.
 Okamžité účinky masáží:
Odstránenie povrchových odumretých bunkových buniek, uvoľnenie pórov, čo prebieha bunkové dýchanie. Hlbšími masážnymi hmatmi je možné rozrušiť rôzne bolestivé zatvrdliny na svaloch a ich úponoch, rovnako i uvoľniť napäté svalstvo.
Prekrvenie kože vedie k zvýšenému prísunu kyslíka, živín, ochranných látok a uvoľňuje sa aj v rôznych hormonálnych látkach - vyvoláva pocity spokojnosti, pohody a histamíny, ktoré pomáhajú znižovať tlak a účinný vplývať na svalový reumatizmus, zápaly kĺbov, či prevenciu civilizačných chorôb pohybového aparátu. Súčasná masáž zväčšuje odplavovanie rôznych odpadových látok, ktoré nahromadené v organizácii sú zdrojom rôznych civilizačných chorôb.
Prekrvením tkaniva prichádza k lepšiemu prekrveniu a následnému vyživovaniu kĺbov, čo pôsobí ako prevencia proti artróze.
Pri opakovaných masážach je možné pozorovať a odstraňovať rôzne opuchy, ktoré vznikli pri úraze, alebo mnohokrát aj nesprávnou-až zlou životosprávou.
 Celková reakcia:
- Stimuluje krv a lymfatický systém, čím dlhšie vylučuje únavové látky a toxínov.
- Zmierňuje bolesť Napätie Svalov
- Zvyšuje pružnosť svalstva ai tela, omladzuje ju
- Uľahčuje celkový telesný relaxovať
- uvoľňuje psychické Napätie zvyšuje
pohodu -pozitívny pôsobenie na nespavosť kvalitu spánku.
- Účinný boj proti stresu a psychickému vyčerpaniu
Napomáha lepšiemu vyplavovaniu odpadových látok z organizmu

Celkovo regeneruje organizmus

Účinný boj proti bolestiam kĺbov, svalov, či ich lepšiemu a mladistvému ​​vzhľadu možno pomáha aj samotný prípravok na masáž, voliteľný podľa typu masáží, s cieľom dosiahnuť účinný účinok.

(Pri bolestiach bylinné prípravky, ich výťažky v podobe gelov a oleja, ktoré obsahujú prírodné zlúčeniny priamo v zložení pôsobenia na bolesť)

Pri želanom kozmetickom efekte možno pomáha aj prípravok na masáž voleným podľa želaného efektu, účinný napr. krajský vzhľad kože, či odbúravanie buniek používa.

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatkov, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šlapajach chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenený obraz ľudského tela. Tlačenie a trenie bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo určiť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné telo na šľapajú chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Terapeutici- masérovi to umožňuje získať celkový prehľad o Vašom zdravotnom stave a pri masáži so zameraním na najviac postihnuté partie.

0944300239