Masáže Petržalka
Lucia Nováková - vedúci masér Masáže Petržalka

Klasická masáž

Masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha pri vyplavovaní odpadových látok z organizmu.Hmaty masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli, ale môžu napríklad aj podporovať črevnú peristaltiku.Masáž má celkový upokojujúci, alebo povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav centrálneho nervového systému

Pri súčasnom životnom štýle, kedy produkujeme len chudobný pohybový stereotyp, dochádza k poruchám pohybového aparátu, ktoré sa prejavujú množstvom nepríjemných príznakov - od trvalej únavy, až po bolestivé príhody a rôzne civilizačné ochorenia.
Masáž je jednou z účinných metód, ako zmierniť, prípadne predísť bolestiam pohybového aparátu, zmierniť až odstrániť únavu, či zlú náladu navodenú psychickým vypätím ako jedného zo sprievodných javov dnešného uponáhľaného života .
Masáž je sústava hmatov, vykonávaná s preventívnym, alebo liečebným cieľom.
 Okamžité účinky masáže:
Odstránenie povrchových odumretých buniek pokožky, uvoľnenie pórov, čo zlepšuje bunkové dýchanie. Hlbšími masážnymi hmatmi je možné rozrušiť rôzne bolestivé zatvrdliny na svaloch a ich úponoch, rovnako i uvoľniť napäté svalstvo.
Prekrvením kože dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka, živín, ochranných látok a uvoľňujú sa i rôzne hormonálne látky -  vyvolávajúce pocity spokojnosti, pohody a histamíny, ktoré napomáhajú znižovať krvný tlak a pozitívne vplývajú na svalový reumatizmus, zápaly kĺbov, či prevencii civilizačných chorôb pohybového aparátu. Súčasne sa masážou zvýši odplavovanie rôznych odpadových látok, ktorých nahromadenie v organizme je zdrojom rôznych civilizačných chorôb.
Prekrvením tkaniva prichádza k lepšiemu prekrveniu a následnému vyživovaniu kĺbov, čo pôsobí ako prevencia proti artróze.
Pri opakovaných masážach je možné pozorovať i odstránenie rôznych opuchov , ktoré vznikli úrazom, alebo mnohokrát aj nesprávnou-až zlou životosprávou.
 Celková reakcia:
- Stimuluje krvný a lymfatický systém, čím urýchľuje vylučovanie únavových látok a toxínov.
- Zmierňuje bolesť a napätie svalov
- Zvyšuje pružnosť svalstva i pokožky, omladzuje ju
- Uľahčuje celkový  telesný  relax
- Uvoľňuje psychické napätie a zvyšuje pohodu
-poziívne pôsobí na nespavosť a kvalitu spánku.
- Účinný boj proti stresu a psychickému vyčerpaniu
Napomáha lepšiemu vyplavovaniu odpadových látok z organizmu

Celkovo regeneruje organizmus

Účinný boj proti bolestiam kĺbov, svalov, či ich lepšiemu a mladistvému vzhľadu možno napomôcť aj samotnými prípravkami na masáž, volenými podľa typu masáže, s cieľom dosiahnuť želaný efekt.

( Pri bolestiach bylinné prípravky,ich výťažky v podobe gelov a olejov ktoré obsahujú prírodné zlúčeniny priamo svojim zložením pôsobiace na bolesť)

Pri želanom kozmetickom efekte možno napomôcť taktiež prípravkami na masáž volenými podľa želaného efektu,podporujúcimi napr. krajší vzhľad kože, či odbúravanie celulitídy.

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šlapajach chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Terapeutovi- masérovi to umožní získať celkový prehľad o Vašom zdravotnom stave a pri masáži s zamerať na najviac postihnuté partie.

Cena 1h- 40