Masáže Petržalka
Lucia Nováková - vedúci masér Masáže Petržalka

Thajské masáže -olejové

Thajská masáž je jedinečný typ masírovania tela a svalov , ktoré je charakteristické naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. V súčastnosti je klasická thajská masáž považovaná za medicínsku disciplínu používanú pri liečení rôznych problémov. ané. Tradičná thajská masáž nie je len masírovanie svalov a kĺbov , ale predstavuje tiež pracovanie s akupresúrnymi bodmi pozdĺž neviditeľných dráh , nazývaných "desať thajských masážnych dráh" alebo "energetické dráhy". Všetky sa nachádzajú asi 2cm pod pokožkou a prechádzajú celým telom. Stláčanie bodov na týchto dráhach stimuluje prúdenie vnútornej energie ( elementu vzduchu) v tele , priamo lieči choré orgány a žľazy a odstraňuje toxíny z telového tkaniva. Pri tradičnej thajskej masáži sa vyžaduje stláčanie akupresúrnych bodov. Thajská masáž prináša nabudenie energie , osvieženie a celkovú telesnú stimuláciu.
Typická thajská masáž je suchá masáž, bez použitia olejov 

V súčasnosti sú všeobecne známe aj thajské aromaterapeutické masáže za použitia prírodných masážnych olejov. Pri týchto masážach je dôležitá čistota olejov, teda ich bezchybné a výhradne prírodné zloženie, ktoré v súlade s princípmi ajurvédy nezanáša telo škodlivinami a rozprúdi energie v tele.

Nemenej známou je aj masáž pomocou bylinkových masážnych gulí , tzv. THAI HERBAL BALL masáž. 
Jedná sa o originálnu tradičnú thajskú procedúru , ktorá je zameraná na vyváženie životnej energie , tzv. prány , za pomoci stimulácie kanálov v ktorých prúdi. Za použitia špeciálnych bylín , z ktorých sú masážne gule vyrobené, sa tlakom na kanáloch a akumpresúrnych bodoch stimuluje krvný a lymfatický obeh. Výsledkom je detoxikácia organizmu, odstránenie toxínov z tela a výrazný je aj ich aromaterapeutický efekt.

Suchá thajská masáž je vlastne pasívne cvičenie s klientom zároveň s stláčaním akupresúrnych bodov na tele. Využívajú sa pasívne "strečingové cičenia" a prvky jógy .

Možno ju skombinovať s olejovou.

Cena od 50 Eur