Masáže Petržalka
Lucia Nováková - vedúci masér Masáže Petržalka

Reflexná masáž chodidiel

Na chodidle pomocou liečenia a pôsobenia šikovných rúk, kolíčka a oleja vieme odstrániť a napraviť riadenie a funkciu mnohých skrytých pochodov a prúdení energii z a do tela. Na chodidle a celom tele sa okrem reflexných plôšok nachádzajú aj body našich čakier, sú to psychické centrá v tele, ktoré sú neustále aktívne bez toho, že by sme si to uvedomovali. Prechádza nimi energia, ktorá ovplyvňuje ľudskú psychiku. Moderná biológia vysvetľuje ich pôsobenie ako chemické zmeny spôsobené endokrinnými žľazami, ktorých sekréty sa priamo a neustále vyplavujú do krvného obehu. 

 

Medzi účinky reflexnej masáže chodidiel patrí aj dobrý pocit z fyzickej úľavy z psychického uvolnenia a odstránenia negatívnych javov a pocitov. Predsa ubolený a zle sa cítiaci človek nemôže do svojho okolia vysielať a tým odovzdávať dobro a pozitívnu energiu keď jej sám nemá dosť: Má obmedzené, zablokovaní prúdenie ako aj čerpanie energie fyzickou alebo i psychickou zábranou či nedostatkom. Na celom tele a najmä na chodidlách a chrbte je najviac akupresúrnych bodov, cez ktoré dokážeme ovplyvniť všetky orgány, svaly a šľachy v ľudskom tele.Následne sa dá sa pôsobiť lepšie aj na iných miestach a častiach tela. 
Jemným a pomalým upokojujúcim masírovaním ale aj jeho prevádzaním a vykonávaním dosiahneme upokojenie a uvoľnenie klienta. Hlavnou devízou je pokoj a rozvaha maséra, dôvera a odovzdanosť netreba sa znervózňovať ale venovať sa a uvedomovať a užívať si uvoľňovanie a príjemný priebeh liečby a kúry. Masáž je najjemnejšia, príjemná a upokojujúco prevádzaná.Je vhodná pre každého, 

 aj pre ľudí viac vnímajúcich bolestivosť.

 Komplexne sa ňou dá uvolniť a odstrániť takmer všetky neduhy a trápenia.

Je to vynikajúci relax, príjemný odpočinok. 

Na chodidlách sa nachádza najväčší počet receptorov súvisiaci so všetkými vnútornými orgánmi telesnej sústavy, svalmi, obehovou sústavou. Masážou chodidiel vieme ovplyvniť činnosť zažívacej, vylučovacej, obehovej i svalovej sústavy tela.

Masáž chodidiel poskytuje úľavu, ošetruje organizmus, ovplyvňuje zdravie a celkovú kondíciu s vyrovnávaním vnútornej energie